سیم و کابل

سیم و کابل

با پیدایش سیم و کابل برای برق کشی و روشنایی و خیلی از کارهایی که مخصوص برق و ساختمان بود و صنعتی کاران بسیار کارهای برق را به وسیله کابل ها انجام می دادند و کابل های فشارهای قوی و ضعیف که کنار هم قرار می گرفتند باعث آتش سوزی می شد و با تولید سینی کابل به وسیله ی مخترعان  برای حفاظت از سیم ها و کابل ها جلوگیری از آتش سوزی و پوسیدگی که این سینی ها اول به صورت سینی فلزی  تولید شد که در مقابل رطوبت و آتش سوزی مقاومت نداشت اما با تولید سینی کابل استیل برای جلوگیری از رطوبت و زنگ  زدن استفاده می شود .

سیم و کابل

سینی کابل گالوانیزه برای جلوگیرری از آتش گرفتن سیم و کابل ها مورد استفاده قرار می گرفت .کابل های فشار قوی در جاهایی که فشار برق بسیار بالا باشد مثل کارخانه ها و مکان هایی سازمانی که برق رسانی بالایی دارد اما کابل های فشار قوی و ضعیف برای کابل کشی و خانه  و برق خانه و کابل های مخابراتی نیز نوع دیگری از فشار برق است و همچنین فیبر نوری که برای حفاظت از انواع سیم و کابل ها از سینی کابل استفاده می شود .

کابل

با اختراع برق اما امکان برق رسانی امکان برق رسانی وجود نداشت تا با اختراع سیم و کابل امکان برق رسانی اماکن پذیر شد .از اصلی ترین قسمت های برق کشی سیم و کابل در ساختمان ها هستند و این سیم و کابل ها سطح های مقطع مخلفی دارند و سیم ها به طور کلی سیم های هادی هستند و از محلی به محل دیگر انتقال می بایبد .

سیم و کابل

انواع سیم ها

سیم های برق نیمه اشان:سیم های مفتولی و افشان هستش و برق و برق افشان: از قسمت های مختلف رشته های نازک مسی  هستند که کارایی زیادی دارد که در جاهای مختلف کاربرد دارد .

 

هادی :  سیم هایی به مانند مس و نقره و آلومنیوم و … هستند.

عایق:   از مواردی همچون شیشه و قطعات چوب هستند .

سیم :  مواردی از هادی است اما با یک دور عایق که به دور آن پیچیده شده است .

کابل:  از کنار هم قرار دادن چند سیم به وجود می آید .

 

در آخر…

شما می تونید برای خرید انواع سینی کابل و قطعات ساختمانب به سایت صنت گسترش مراجعه کرده و خریداری کنید و حتی می توانید با شماره ی مشاورین فروشگاه تماس گرفته و صنعت گسترش ارائه دهنده ی انواع سینی کابل با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *