یکی از اتصالات مهم سینی کابل، زانوی آن می باشد که جهت ایجاد ارتباط و اتصال بین سایز های مختلف سینی کابل در گوشه و کنار مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی این نوع از اتصالات، قابلیت تنظیم و انعطاف پذیر بودن آن ها می باشد که با استفاده از این مزیت می توان کابل ها را برای پروژه های مختلف تغییر زاویه داد. غالبا از ورق گالوانیز گرم و در دو نوع پانچ شده و بدون پانچ به بازار عرضه می شوند.

 

انواع زانو سینی کابل

زانوی سینی کابل یکی از پر مصرف ترین اتصالات سینی کابل است که بر اساس شکل ظاهری در انواع زیر دیده می شود:

  • زانوی سینی افقی
  • رانوی سینی عمودی
  • زانوی سینی خارجی
  • زانوی سینی داخلی

از مهمترین جنسی که در ساخت زانوی سینی کابل به کار گرفته می شود از گالوانیزه گرم است تا در مقابل زنگ زدگی داخل و خارج زانو مقاومت نماید. این نوع از زانو ها برای تغییر مسیر و یا در جایی که نیاز به کاهش دارند مورد استفاده قرار می گیرند. و به طور متداول در سه شکل 90 درجه، 45 درجه و زانوی آبشاری تولید و روانه بازار می شوند.

 

زانو سینی کابل عمودی

زانو عمودی سینی کابل که به آن رایزری نیز گفته می شود برای تغییر مسیر و تقاطع های غیر همسطح مورد استفاده قرار می گیرد. به بیانی دیگر از این نوع اتصال در جاهایی به کار گرفته می شود که اختلاف سطح بین مسیر کابل کشی وجود داشته باشد تا از این طریق بتوان کابل ها را به سمت سطح مورد نظر هدایت نمود. خود زانوی عمودی بر دو نوع است: 1- زانوی عمودی داخلی 2- زانوی عمودی خارجی. که نوع خارجی آن یکی از پر مصرف ترین انواع زانوی سینی کابل به حساب می آید.

زانو سینی کابل افقی

از دیگر انواع زانوی تولید شده در زمینه سینی کابل، زانوی افقی است که در عرض و زوایای مختلف طراحی و روانه بازار می گردد. این زانو را می توان با پیچ و مهره کله قارچی به سینی کابل متصل نمود. جنسی که در ساخت زانوی افقی به کار گرفته می شود با توجه به ورق سینی کابل است اما غالبا از ورق های گالوانیزه سرد و یا گرم مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله سبب اتصال دو سینی کابل در زوایای مختلف می شود. یعنی در بازار، زانو سینی کابل افقی به صورت زاویه 15، 45، 75 90 و 110 درجه با عرض های 10، 15، 20، 25، 30، 40، 50، 60 سانتیمتر و در ارتفاع 4، 5، 6، 8، 10 و 15 سانت عرضه می شوند.

تصاویر زانو کابل 45 درجه

همان طور که گفته شد زانو ها در زوایای مختلفی به منظور تسهیل در تغییر مسیر تولید می شوند که زاویه 45 درجه یکی از پر مصرف ترین این نوع از اتصالات به حساب می آید. این زانو سبب اتصال دو سینی کابل به همدیگر در زوایه 45 درجه می گردد. این نوع از زانو ها برای این که بتوانند به خوبی در جهت اتصال ایفای نقش نمایند بایستی از نظر عرض و همچنین ارتفاع مشخص شوند. در تولید زانو کابل 45 درجه از ورق گالوانیزه سرد و گرم با ضخامت 1 الی 5/1 میل استفاده می شود.

تصاویر زانو کابل 90 درجه

این زانو نیز همچون زانوی 45 درجه یکی از پر مصرف ترین اتصالات سینی کابل است. که از ورق گالوانیزه سرد و گرم به منظور اتصال دو سینی کابل در زاویه چرخش 90 درجه تولید می گردد. و به سه صورت زانوی داخلی، خارجی و افقی در بازار دیده می شود. عرضه دهانه این زانو از 50 تا 1000 و ارتفاع دیواره بین 20 تا 250 میلی متر متغیر است. همچنین ضخامت ورق زانوکابل 90 درجه با آبکاری گرم بین 25/1 تا 2 و برای گالوانیزه فابریک بین 6/0 الی 2 میلی متر می باشد. استفاده از آبکاری گرم برای مناطق مرطوب بیشترین کاربرد را دارد.

 

قیمت زانو سینی کابل

بسته به ضخامت، جنس به کار گرفته شده، ابعاد، سایز و ارتفاع، شرکت تولید کننده و … زانو سینی کابل با دامنه متغیری از قیمت به بازار عرضه می شود. برای آگاهی از قیمت انواع زانو سینی کابل می توانید سری به فروشگاه اینترنتی صنعت گسترش بزنید یا از طریق شماره تماس های زیر با کارشناس فروش این شرکت در ارتباط باشید.

  • 02133942464
  • 09127138975

تولید محتوا : کانون تبلیغاتی فرمو

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
1 پاسخ

تعقیب

  1. […] خیلی از افراد با این جمله که طول عمر سینی کابل  به مدیریت و اداره کردن کابل ها بستگی دارد را نمی دانند […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *